Ubezpieczenia na narty

Ubezpieczenie turystyczne vs Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Ubezpieczenie vs EKUZ

W państwach Unii Europejskiej ubezpieczenie zdrowotne mamy zagwarantowane - wystarczy przed wyjazdem uzyskać w najbliższym oddziale NFZ kartę EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Ale tu uwaga: daje ona prawo do korzystania z usług publicznej służby zdrowia, natomiast nie gwarantuje pokrycia kosztów wizyt u lekarzy specjalistów, a co ważniejsze - nie gwarantuje pokrycia kosztów transportu medycznego, jeśli taki jest niezbędny, a w sytuacjach ostatecznych - transportu ciała.
Przy odbieraniu karty EKUZ otrzymujemy pisemną informację o warunkach korzystania z publicznej służby zdrowia w kraju, do którego się udajemy. Warto ją przeczytać.
źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

Ubezpieczenia turystyczne (zwane także ubezpieczeniami podróżnymi) umożliwiają ubezpieczonym korzystanie zarówno z publicznej służby zdrowia jak i prywatnej opieki medycznej, a także hospitalizacji. W odróżnieniu do EKUZ wykupiona polisa podróżna może zapewnić Tobie pokrycie kosztów wizyt specjalistycznych, koszty zakupu leków oraz koszty transportu do placówki medycznej. Istotną zaletą ubezpieczeń turystycznych jest pokrycie kosztów transportu medycznego i transport chorego do kraju. Koszt ubezpieczenia osoby dorosłej w kraju Unii Europejskiej wynosi ok 1 EUR za jeden dzień!

Porównaj szczegóły

oferty ubezpieczeń turystycznych oraz wybierz ubezpieczenie dla siebie

Dowiedz się więcej

o tym jak spędzić bezpieczne wakacje za granicą